Ataşehir Elektrikçi

Ataşehir Yeni Elektrik Tesisatı Çekimi, Ataşehir İç Tesisat Değişimi, Ataşehir Priz Yeri Değiştirme, Ataşehir TV Yerini Değiştirme, Ataşehir Elektrik Arıza Tamirat, Ataşehir Elektrik Kaçağı bulma, Ataşehir Sigorta Arızaları, Ataşehir Aydınlatma, Ataşehir Aydınlatma Armatürleri Montajı, Ataşehir avize montajı, Ataşehir TV anten kablosu montajı, Ataşehir uydu kablosu Montajı, Ataşehir Telefon kablosu yer değişikliği, Ataşehir elektrik arızaları, Ataşehir telefon arızaları, Ataşehir internet arızaları, Ataşehir Yangın Sistemleri, Ataşehir Alarm Sistemleri, Ataşehir Güvenlik sistemleri, Ataşehir uydu sistemleri, Ataşehir Gaz detektörleri, Ataşehir Elektrik Tadilat, Ataşehir İnşaat Elektriği, Ataşehir Elektrik panoları, Ataşehir pano arızaları, Ataşehir Hidrofor Sistemleri, Kablolama, Ataşehir Ofis Aydınlatma, Pano Kurulum, Ataşehir otomasyon sistemleri, Ataşehir topraklama hattı çekimi, Ataşehir paratoner Kurulumu, Ataşehir Kablolama, Ataşehir Tava Kurulumu, Ataşehir Elektrik Saati Montajı, Ataşehir Görüntülü Konuşma Sistemleri, Ataşehir Kapı Zili Arızaları, Ataşehir Merdiven Otomatiği Arızaları

 

Binalarda Elektrik Arızaları
Ampul arızaları ; akkor flamanlı yani ısıyı ışığa çeviren halk dilinde armut ampul olarak adlandırdığımız ampuller genelde ömrünü doldurduğunda sönerler. Bu tip ampuller aşırı ısındığından bağlı oldukları duyları da kısa zamanda deformasyona uğramış ederler ve duyun düzgüsel çalışmasını engellerler. Sigortadan elektriği keserek ampulü yenisi ile değiştirp kontrolü yapılabilir. Eğer yeni taktığımız lamba yanmıyorsa mutlaka uzman bir elektrikçi çağırıp elektrik hattının kontrolü yapmış oldurılır.

 

Tasarruf ampulleri armut ampullere nazaran daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu tip ampuller içersindeki gazın özelliğini yitirmesi sonucu cam çubukların gövdeye temas eden yerleri kararmaya başlar ve ömrünün dolduğu anlaşılır. Armut ampullere göre daha az enerji harcarlar ve daha az arıza çıkarırlar. Ampul söndüğünde yenisi takılarak sağlamlık denetimü yapılır. Eğer arızalı olduğu kesin anlaşılırsa imha etmeliyiz. Kesinlikle camı kırılsa bile cilde temas etmemelidir.

Genel olarak karşımıza çıkan arızalar şunlardır.

Duyun arızalanması . (Yeni bir duy takılarak arıza giderilir.)
Aydınlatma aparatının (avize, tij, aplik vs.) elektrik kablosu ile birleştiği klemens arızaları ( Bağlantı uzman tarafından kontrol edilir ve arıza giderilir)
Buvat dediğimiz bağlantı (duvarlarda yuvarlak kapak ile kapatılmıştır. ) noktasındaki klemenslerin zamanla gevşemesi (bu vaziyet arızaların en tehlikeli olanıdır. Çünkü klemens gevşemesi kıvılcımı tetikler ve ark kaynaklanır. Buvatın bu arktan dolayı alev alması yangına sebebiyet verir. Kimi zaman cızırtılı bir ses de çıkarabilir yada yanık plastik kokusu da duyulabilir. Bu durumda derhal elektriği daire girişindeki sigortadan kesip uzman bir elektrikçi çağırmamız gerekir. )
Sigortaların atması ; ampuller arıza yaptığı anda hattan yüksek akımlar çekebilir ve sigortayı indirebilir. Bu durumda sigortanın bağlı olduğu hat üzerindeki bütün lambalar sönecektir. Sigortayı kaldırarak arıza giderilir. Sigortayı kaldırdığımız anda gene iniyorsa ne olursa olsun müdahale etmeden uzman bir elektrikçi çağırmalıyız. Bu durumda çıkan arızalar : duyun kısa devre yapması, buvatın içinde kısa dönem olması, sigortanın arıza yapması olarak sıralayabiliriz

 

Priz arızaları ; evlerde kullandığımız prizlerden 16 Ampere kadar akım çekebiliriz. Kısaca gücü 3500 wattan yüksek alıcıları kullanmamalıyız. Eğer mecburen kullanmamız gerekiyorsa uzman bir elektrikçi ile görüşüp gerekli düzenlemenin yapılması gerekir.
Prizler zamanla bozulma olabilir. Özellikle sık sık kullandığımız prizler. Bunu anlamanın bir kaç yolu vardır. Eğer prize taktığımız fiş sallanma yapıyorsa yada cızırtı şeklinde parazitli bir ses çıkartıyorsa o prizi kesinlikle kullanmamalıyız. Bazı fişler ince uçlu bazı fişler kalınca uçludur. Örneğin cep telefonu adaptörünün prize giren iki bacağı incedir . Deformasyona uğramış olmuş prizlerde bunları kullanmamalıyız. Buzdolabu fişi kalındır. Genel anlamda prize tam oturarak boşluk yapmaz. Bunun şeklinde gözle görülür arızalar çıkabilir. Bu tarz şeylerin önüne geçmek için kaliteli prizler kullanmak çok sağlıklı olacaktır.

Sigorta arızaları: sık sık sigorta açıp kapatmak, kalitesiz sigorta kullanmak, sigortanın bulunmuş olduğu hattan gereğinden fazla ve uzun süre akım çekilmesi ve sigortanın kablo sıkma klemensinin düzgün sıkılmaması veya zaman içinde gevşemesi sigorta arıza sebepleri olarak sıralayabiliriz. Sigorta herhangi bir halde hepimiz farkında olmadan inerse (şu demek oluyor ki elektriği keserse) sigortayı dikkatli bir şekilde kaldırmalıyız . Eğer sigorta küçük bir patlama sesiyle beraber gene atarsa, hiç bir müdahala etmeden derhal uzman bir elektrikçi çağırmalıyız. Bir başka arıza nedeni de kalitesiz sigorta kullanılması. Özellikle kooperatiflerde bu mesele sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Ataşehir kapı otomatiği arızaları, Ataşehir otomatik merdiven ışıkları montajı, Ataşehir mağaza Aydınlatmaları, Ataşehir Dekoratif Aydınlatma, Ataşehir Gizli Aydınlatma, Ataşehir Dış Cephe Aydınlatma, Ataşehir Dış Cephe LED Aydınlatma, Ataşehir Aydınlatma Armatürleri, Ataşehir Dekoratif Aydınlatma, Ataşehir Avize Montajı, Ataşehir Kumanda Sistemleri, Ataşehir Ampul Değişimi. Ataşehir Sensörlü Lamba Montajı, Ataşehir LED Işıklandırma, Ataşehir Avize Montajı, Ataşehir Görüntülü Konuşma Sistemleri, Ataşehir Kamera Sistemleri,Ataşehir Kapı Zili, Ataşehir Telefon Santrali, Ataşehir Telefon Tesisatı, Ataşehir Telefon Arıza, Ataşehir Telefon Kablosu Montajı, Ataşehir Televizyon Tesisatı, Ataşehir Zayıf Akım Tesisatları, Ataşehir Alçak Gerilim Enerji Dağıtım Sistemleri, Ataşehir Elektrik Panoları, Ataşehir Kompanzasyon Panosu, Ataşehir Kompanzasyon Panoları, Ataşehir UPS Kesintisiz Güç Kaynağı, Ataşehir Yangın Sistemleri, Ataşehir Alarm Sistemleri, Ataşehir Gaz Detektörleri, Ataşehir Hidrofor Sistemleri, Ataşehir Elektrik Sayacı Montajı, Ataşehir LED aydınlatma ve LED Işıklar konusunda her türlü elektrik teknik servis hizmetini garantili olarak en hızlı şekilde güvenle vermektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: