Malzeme Kalitesi Önemi

Kullanılan malzemeler
Maliyeti oluşturan ikinci unsur, elektrikçinin sizin için kullanacağı malzemelerin tutarlarıdır. örneğin elektrik panosunun değişmesi gerektiğinde yeni alınacak panonun fiyatı sizin maliyetinizi de değiştirecektir.Aldığınız panonun montajı için işçilik ücreti aynı olsa bile pano fiyatının ucuz veya pahalı olması toplam maliyeti etkiler. çünkü elektrikçiyle görüşürken hangi kalitede bir malzemeye ihtiyacımız olduğunu, eski malzememizi onarım ederek kullanma şansımızın olup olmadığını, tamiri mümkünse tamirat masraflarının ne olduğunu ayrıntılı bir halde konuşup kararımızı vermeliyiz.

-Yol masrafı
Bir elektrikçiyi evimize yahut iş yerimize çağırdığımız vakit onun mekana gelmesi bir maliyet gerektirir. Elektrikçi çok yakın bir yerde bulunmuyorsa yahut herhangi bir araç kullanması gerekiyorsa işçilik ücretine yol harcamasını da ilave eder. Sadece meydana getirilen iş çok detaylı ve maliyeti yüksek olduğunda yol masrafları önemsenmeyebilir. Bu duruma bakılırsa maliyeti daha düşük küçük işlerimizde bize en yakın yerde bulunan, yol harcamaı gerektirmeyen bir elektrikçi tercih etmemiz bizim için kazançlı olacaktır.

-Güvenlik Belgesi NEN
Elektrikçiler sizin için NEN güvenlik kontrollerini yapabilirler. Bu bazı sigortalar için gerekli olabilir ( her zaman degil!). Averaj bir elektrikçi bu işlem için size minimumından 350tl yöreında bir satmaca çıkartabilir. Yüksek tecrübeli bir elektrikçi bunun için 450 ile 500 tl arasında bir fatura çıkartabilir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: